Агроном ФК “Оболонь”: “Підігрів вмикається за два тижні до гри”.

Український футбол поступово повертається після зимової перерви. І вже зовсім скоро поновляться змагання і у чемпіонатах ПФЛ. Проте підготовкою до відновлення сезону займаються не тільки команди. Зараз на українських стадіонах йде активна підготовка полів до перших матчів весняної частини. “Оболонь Арена” також перебуває в процесі підготовки, а про всі її найцікавіші моменти ми запитали у Івана Федоровича Максимчука – людини, яка з 2007 року опікується станом поля головної Арени “пивоварів”.

– Іване Федоровичу, розкажіть, як готується поле до першого матчу весняної частини? Цього року досить ранній початок, 4-го березня. Зараз бачимо, як хлопці та робітники корпорації вже активно прибирають поле від снігу, футболісти другої команди також долучалися і допомагали. Розкажіть вцілому про підготовку.

– Спочатку ми готуємо інструменти, лопати і тачки, подаємо заявку на завод, щоб замовити трактор, також просимо людей під ці інструменти. Готуємо до роботи спеціальний шнековий снігоприбиральний комбайн. Хороша річ. Був би він дещо потужнішим, то можна було б і без людей поле очистити. Раніше його в нас не було, але цього разу завод допоміг закупити, тож ми його отримали і він дуже нам допоміг. Вчора ми вичистили ним 2000 квадратних метрів. Щоправда, він перекидає сніг з місця на місце, але так, у два етапи, з більш потужною технікою ми десь за два дні прибрали б поле.

– Знаю, що вже скоро буде увімкнено підігрів. Розкажіть детальніше про цей процес.

– Підігрів вмикається за два тижні до гри. Перший тиждень поле розігрівається, а на другий ми його висушуємо. Перші три дні вмикаємо електрику десь до 10°С, поки ґрунт розмерзнеться. Потім поступово збільшуємо температуру до 12°С, 15°С і під кінець до найвищого показника у 18°С. Поле готуємо технікою, добриво сіємо по мерзло-талому ґрунту, щоб воно допомогло швидше розчинити залишки льоду та снігу. Так поживні речовини проникають до кореневої системи, а коли температура ґрунту досягає позначки 13-14°, йде процес засвоєння рослиною цих поживних речовин (добрив) і тоді трава швидко йде в ріст і стає зелененькою.

– Розкажіть про підготовку поля з моменту останнього матчу? Чи накривалося воно і чи вмикався підігрів?

– Після того, як був зіграний останній матч, з допомогою спеціальної техніки ми проколюємо все поле. Далі вручну просіваємо пісок. 30 кубічних метрів піску потрібно. Досить важка робота, адже робочих рук у нас мінімум, лише чотири робітники, а треба трохи більше, хоча б шість щоб було. Після цього, з допомогою спеціальної техніки для розпилення, яку привозимо з Бучі, цей пісок ми розсіваємо по всьому полю. Так на зиму засипаємо футбольний газон, щоб вузол кущіння був прикритий піском та він не вимерзав взимку. І він так стоїть до весни.

– А як сніг, чи впливає він на траву?

– Сніг захищає траву від морозу. Ми нічого не гріємо, не накриваємо плівкою, лише сніг. Якщо його не буде, а температура триматиметься до -20°С, то трава за тиждень вся вимерзне. Тому ми повинні спостерігати за нею, і якщо буде така ситуація, то тоді вже потрібно брати плівку і накривати її від морозів. А якщо є сніг, то він все накрив і так лежить вже до весни. А весною ми сніг прибираємо, щоб після включення підігріву все це не розтануло, не утворився надлишок води і не розкисав ґрунт.

Пресслужба ФК “Оболонь”