ФК “Оболонь” отримав суперників у Першій лізі

Склад учасників чемпіонату України з футболу серед команд клубів Першої ліги сезону 2022/2023 (2 групи – група “А” та група “Б”) по територіальному принципу:

№ п/

п

Група “А”

Назва команди

№ п/

п

Група “Б”

Назва команди

1 “Буковина” Чернівці 1 “Гірник-Спорт” Горішні Плавні
2 “Діназ” Вишгород 2 “Кремінь” Кременчук
3 “Епіцентр” Кам’янець-Подільський 3 “ЛНЗ” Черкаси
4 “Карпати” Львів 4 “Металург” Запоріжжя
5 “Нива” Тернопіль 5 “Оболонь” Київ
6 “Полісся” Житомир 6 “Полтава” Полтава
7 “Прикарпаття” Івано-Франківськ 7 “Скорук” Нікопольський район
8 “ФСК Маріуполь” Маріуполь 8 “Чернігів” Чернігів

У сезоні 2022/23 заплановано провести Першу лігу в два етапи – дві групи по вісім команд, два кола в 14 турів, 56 матчів у кожній групі на першому етапі (всього 112 матчів).

На другому етапі 1-4 місця груп формують групу за вихід в УПЛ з урахуванням очок, отриманих на першому етапі в іграх між собою. А 5-8 місця формують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням ігор між собою на першому етапі.

На другому етапі команди Групи “А” проводять матчі тільки з командами Групи “Б” у два кола, 32 матчі у кожній групі, команди проведуть по 8 матчів.

Всього в чемпіонаті буде проведено 176 матчів. Одна команда проводить 22 матчі у чемпіонаті. Дві кращі команди здобувають право на прямий вихід до УПЛ, третя та четверта команди Першої ліги зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі – 3 місце Першої ліги грає з 14 місцем УПЛ, 4 місце грає з 13-м УПЛ.

Перше місце Другої ліги підвищується в класі напряму, друге місце зіграє стиковий матч із передостаннім місцем Першої ліги.

У разі підтвердження ФК “Десна” Чернігів та ФК “Маріуполь” участі у Чемпіонаті УПЛ сезону 2023/24, матчі плей-офф не проводяться. Кількість команд УПЛ збільшується до 18. У разі, якщо тільки один із зазначених клубів підтверджує участь – тоді команда, що посіла чотирнадцяте місце у Прем’єр-лізі та команда, що посіла третє місця у другому етапі змагань Першої ліги у групі “Чемпіонська”, бере участь в етапі плей-офф за право грати у чемпіонаті України серед команд клубів ПЛ сезону 2023/24. Етап плей-офф складається з двох матчів, по одному на полі кожної з команд-учасниць.

Офіційним м’ячем змагань ПФЛ продовжує бути Select Brillant Super.