Олександр Осман: “Насамперед граємо для вболівальників”

Олександр Осман приєднався до ФК “Оболонь” на початку осені минулого року, одразу ж став важливим гравцем у стратегічному плані Валерія Іващенка, але 26 вересня 2020 року у виїзному матчі проти ФК “Кремінь” Кременчук зазнав травми хрестоподібних зв’язок коліна, яка залишила захисника поза грою більш ніж на півроку. Реабілітація пройшла успішно і Осман знову зайняв своє звичне місце на фланзі оборони у стартовому складі “біло-зелених”. Ми попросили Олександра прокоментувати події останнього року, а також поточну ситуацію у чемпіонаті.

– Вболівальники дуже тішились твоєму поверненню після травми. Як тобі у психологічному плані дався такий тривалий період відновлення?

– Я також був дуже радий знову вийти на футбольне поле. Під час реабілітації настрій в мене був натхненним, оскільки я хотів якомога швидше відновитись та знову бути в обоймі.

– Що тобі допомагало, мотивувало?

– У першу чергу – це підтримка моєї сім’ї. Також великий внесок зробили клубні лікарі та фізіотерапевти, а також спеціалісти з Української спортивної клініки – професіонали своєї справи. Хочеться усім цим людям подякувати за те, що поставили мене на ноги.

– Розкажи про своє футбольне дитинство…

– Я виріс в селі Серпневе Харківської області, грав з друзями у дворі. А у 12 років потрапив до училища фізичної культури УФК Харків, вони і дали мені дорогу у великий футбол.

– Згадай свій перший матч на професійному рівні?

– Це був поєдинок у складі ще того колишнього ФК “Металіст”. Мій дебют випав на гру проти ФК “Шахтар” Донецьк (матч Прем’єр-Ліги Чемпіонату України “Шахтар” – “Металіст” – 1:0 9.08.2014), я вийшов на заміну в середині другого тайму. Природньо, нервував – вперше виступав на такому рівні. Але все пройшло доволі добре в цілому, незважаючи на те, що ФК “Металіст” не зміг зрівняти рахунок.

– Чи задоволений тим як розвивається твоя кар’єра футболіста?

– Якщо чесно, не зовсім. Здебільшого травми внесли значні корективи.

– Що для тебе означає футбол?

– Я присвятив цій грі більшу частину життя, так що можу сміливо сказати, що футбол – це і є моє життя.

– Всі звикли, що ти крайній захисник, бачиш себе на якійсь іншій позиції на полі?

– Відчуваю себе на своєму місці. Але готовий зіграти будь-де у тактичній схемі, якщо це буде потрібно для команди.

– Яка атмосфера зараз у роздягальні ФК “Оболонь”?

– Мені максимально комфортно, відчуваю себе як вдома – цьому сприяє хороший колектив “пивоварів”.

– “Пивовари” провели вже майже половину матчів осінньої частини чемпіонату, які висновки можеш зробити загалом? 

– Вважаю, що стартували доволі непогано, набрали хороший темп. Зараз потрібно ще більше сконцентруватися, ключове завдання – набирати максимальну кількість очок у кожному поєдинку.

– Чи вправі вболівальники ФК “Оболонь” думати про найсміливіші цілі у нинішньому сезоні?

– Ставимо перед собою високу планку, зараз у нас дуже хороший склад, якщо можна так сказати, оболонці “знайшли свою гру”. Будемо робити все, щоб не підвести наших вболівальників, насамперед ми граємо для них. Хочеться висловити велику подяку, що фани завжди залишаються з “біло-зеленою” командою.