Олексій Лобов: “Оболонські вболівальники – найкращі!”

Центральну зону стартового складу ФК “Оболонь” наразі важко уявити без ентузіастичного півзахисника Олексія Лобова.

– Олексію, ти вже майже один календарний рік в команді. Як оціниш особисто для себе цей проміжок часу?

– Для мене рік був непростим – нова команда, новий колектив, велике місто, знадобився певний час для адаптації.

– Не шкодуєш, що обрав ФК “Оболонь” для продовження кар’єри?

– У мене немає жодних сумнівів щодо цього. ФК “Оболонь” – команда з великими амбіціями та високими задачами, тут є все, щоб розвиватись та прогресувати, а також демонструвати свої найкращі якості.

– Як Олексій Лобов став футболістом?

– Моє футбольне дитинство складалось вдало, дуже маленьким я вже грав у своєму смт. Селезнівка Луганської області з місцевими хлопцями (і показував хороший рівень). З плином часу, коли мені виповнилось дев’ять років, один з тренерів ФК “Сталь” Алчевськ Олександр Кудряшов запросив мене до академії ФК “Сталь”. Без жодних роздумів сказав: “Я готовий!”, адже мріяв лише про футбол – так все і розпочалось.

– Який матч запам’ятався тобі найбільше у футболці “пивоварів”?

– Всі поєдинки були по-особливому цікавими, але я б все ж виділив матч проти ФК “Металіст” у першому колі нинішнього сезону. Протягом усієї гри відчувалася напруга, ми створювали моменти навіть у меншості, і це були гольові моменти. З нашого боку була агресивна манера гри, так само, як і з боку суперника. Єдине, що врешті-решт не влаштувало – це кінцевий рахунок.

– Відчуваєш певну двозначність щодо результату цього матчу?

– Немає жодної двозначності. Наша справа – виходити на поле та показувати свою гру, що ми і зробили у тому виїзному поєдинку проти ФК “Металіст”, продемонстрували свій футбол і свою якість, ми граємо для вболівальників і вони все бачили, вболівальників неможливо обманути. Нефутбольні ж моменти залишаються на совісті їхніх ініціаторів.

– ФК “Оболонь” закінчив рік у зоні перехідних матчів, як оціниш виступ “біло-зелених” у першій частині сезону?

– У нас були різні матчі, вдалі – і не зовсім, але фактично в кожній зустрічі ми грали в хороший футбол, створювали багато небезпечних моментів. Я вважаю, що ми дорбе попрацювали у першій частині сезону, впорались із завданнями на нинішному етапі змагань.

– Після 20-го туру на Першу лігу очікує тривала пауза – майже 3 місяці. Що потрібно зробити за цей період оболонцям, щоб навесні конкурувати за найвищі місця?

– Я вважаю, що спочатку потрібно відпочити психологічно та фізично, побути з сім’ями, з рідними, можливо з’їздити куди-небудь на відпочинок. Клуб створює дуже хороші умови у зимовий період сезону. Наступного року у нас буде достатньо часу для підготовки і покращення командних ігрових якостей. Все у наших руках та ногах, маємо хороший фундамент для боротьби за призові місця.

– Ти доволі універсальний гравець, можеш без проблем зіграти на будь-якій позиції центральної вісі. На якому місці відчуваєш себе найбільш комфортно?

– Обставини склались таким чином, що коли починав свою професійну кар’єру, я був центральним захисником, але у певний момент тренер ФК “Авангард” Краматорськ Олександр Косевич побачив, що я можу закрити декілька позицій, і вже залежно від тактичного плану на матч проти кожного окремого суперника міг вийти у тій чи іншій зоні. Зараз найкраще себе почуваю на місці опорного півзахисника.

– У якому футбольному стилі тобі подобається грати?

– Мені довподоби грати у сучасний агресивний футбол, створювати небезпечні моменти, пресингувати, контролювати м’яч, але також потрібно вміти у відповідній ситуації перелаштовуватись на оборону.

– З чим у першу чергу у тебе асоціюється ФК “Оболонь”?

– ФК “Оболонь” – це столичний клуб, який виділяється своєю стабільністю та інфрасктруктурою.

– Які враження у тебе були під час гри з ФК “Ужгород”, чи могли “пивовари” схилити шальки терезів на свою корсить?

– Ужгородці дуже добре оборонялись, нам було важко проходити їхній захист. Ми контролювали гру, але одна помилка призвела до голу у наші ворота зі стандарту. Тренерський штаб у перерві зазначив, що нам варто більше працювати через фланги, ми виконали велику кількість подач, але не змогли забити голи – варто відзначити вдалі дії суперника в обороні.

– Восени був досить насичений графік ігор, як відновлювався після матчів?

– Надаю перевагу відвідуванню сауни, кріосауни, також допомагають масаж, сон і проведений у колі близьких людей час.

– Розкажи про своє повсякденне життя, чим цікавишся окрім футболу?

– Спочатку нелегко було звикнути до ритму столиці, але з часом Київ став для мене рідним, і з кожним днем тут стає все цікавіше. Не скажу про які-небудь особливі захоплення, окрім футболу, втім, можу скласти компанію у подорожі на риболовлю, грі в настільний теніс або вечірній прогулянці.

– Ти є одним з улюбленців оболонських вболівальників, цінуєш подібне ставлення до себе?

– Хочу подякувати нашим фанам загалом, а також ще раз конкретно за підтримку, яку вони забезпечили особисто мені у складну хвилину (вболівальники зрозуміють). Відчуваю себе у ФК “Оболонь” як вдома, дякую вболівальникам і керівництву, що прийняли мене до своєї дружньої сім’ї.